Tempauksen johtoryhmä kiitti Päivi Hannuniemeä 14.12.2020

16.12.2020

Syyskokouksessa 14.12.2020 Tempauksen johtoryhmän puheenjohtaja Allan Jetsonen kiitti yhdessä Maija-Liisa Prokkolan kanssa lämpimästi pesäpallojaoston pitkäaikaista puheenjohtaja Päivi Hannuniemeä hienosti ja antaumuksella tehdystä työstä seuran eteen. Päivi on ollut puheenjohtajuuden lisäksi toiminnassa mukana niin valmentajana, talkoolaisena, kannustajana kuin yleisenä positiivisen yhteistyöhengen luojana seuran toiminnassa. Hänen ansiostaan niin omaan seuraan kuin moneen muuhunkin seuraan on tullut monia kasvatteja, jotka ovat saaneet eväät Päivin valmennuksessa. Päivi tuntui itse olevan vaatimaton hienoista saavutuksistaan mutta tuntui jäävän erityisesti kaipaamaan ihmisiä, joiden kanssa seuran toiminnassa on touhuttu ja monet yhteiset hetket jaettu. Ojentaessaan muistolahjaa Allan toivotti samalla Päivin tervetulleeksi takaisin sitten ”välivuoden” jälkeen! © Kuva Anna Ylilauri-Korkala 14.12.2020.